Dne 19.11.2018 se objevilo na stránkách ČTÚ individuální oprávnění pro vysílače Kleť (100 kW) a Vimperk (10 kW) Přechodové Sítě 12, která obsahuje kompletně všechny programy z Multiplexů 2 a 3 + něco málo z Regionální Sítě 8. Následující den bylo vysílání spuštěno.

Pokud vás zajímají konkrétní termíny, zde jsou. Pro Jihočechy (zdravíme Dačice na Jižní Moravu :) ) jsem přichystal i speciální sumarizační tabulku včetně nástřelu vysílačů Digital Broadcasting.

Příjem pozemně šířených signálů je mnohdy zjednodušeně prezentován jako "připoj a hraj", avšak v řadě případů to nemusí platit. Pro vyřešení problému rozdílných úrovní signálů máme několik obecně platných možností.

Některé vysílače pozemní televize byly přeladěny již koncem roku 2017, jiné jsou již od 1.ledna 2018 vypnuty. Přechodové sítě nové generace DVB-T2 pokrývají v současné době většinu území státu, někde však nastaly obtíže s jejich příjmem. Můžeme nákup nové TV ještě odložit? Proč a k čemu to vlastně všechno je ? Vysvětlení od státu zatím nemáme,...